İSO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Danışmanlığı

  1. Anasayfa
  2. İSO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Danışmanlığı

İSO 27001,  Bilgi varlıklarını en etkin ve doğru şekilde koruyan, yasa dışı yollardan erişilme olasılığını en aza indiren,  yeterli ve orantılı güvenlik kontrollerini sağlamak için tasarlanmış bir yönetim sistemidir. ISO/IEC 27001 Belgesi, bilgi varlıklarınızı yönetmenize ve korumanıza yardımcı olmaktadır.

İSO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi (BGYS) , kurumun hassas bilgilerini yönetebilmek amacıyla benimsenen sistematik bir yaklaşımdır. Bu sistemin temel amacı hassas bilgilerin korunmasıdır.  ISO 27001, risk yönetimi tabanlı bir yaklaşım kullanmaktadır ve teknoloji nötrdür. 6 bölümlük bir planlama şartnamesi işlemini tanımlar:

  • Bir güvenlik politikası tanımlayın.
  • ISMS’nin kapsamını tanımlayın.
  • Risk değerlendirmesi yapın.
  • Tanımlı riskleri yönetin.
  • Yapılacak kontrol hedeflerini ve kontrolleri seçin.
  • Uygulanabilirlik beyanı hazırlayın.

İSO 27001 sayesinde yasal tüm zorunluluklar sağlanır, önemli ve gizli bilgilerinizi korumayı doğru bir şekilde yönetirsiniz. Öte yandan riskleri minimum seviyeye indirerek, sistemdeki eksik ve zayıflık durumlarını en iyi şekilde tespit edip, kötü sonuçlar ile karşı karşıya kalmamak adına önlemler almanızı sağlar.

ISO 27001 ile bilgi varlıklarının korunduğu yolunda ortak ve müşteri güveni elde edilirken aranılan kriterlerde öncelikli tedarikçi konumuna gelinir. Hepsinin ortak bir sonucu olarak ise, ulusal ve global seviyede bilinirlik ve söz sahibi olursunuz.

İSO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi danışmanlığı sayesinde riskler minimum seviyeye çekilerek, işinizin sürekliliğini daha efektif şekilde sağlamayı hedeflemekteyiz. Uluslararası bilgi güvenliği yönetim sistemi standardı olan İSO 27001 rehberliğinde, çalışanlarınızın farkındalığını arttırmayı hedefleyen eğitimlerimizle birlikte, sürdürülebilir bir yönetim sistemi hedefliyoruz.

Detaylı Bilgi Almak İçin Aşağıdaki Formu Doldurabilirsiniz

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
Fill out this field
Fill out this field